Video: Excavator goes under

Video: Excavator goes under

13 March 2017

Apparently this operator has never learned something about stability of a floating vessel.

Although the excacator is outfitted with two floaters, as soon as one of the floaters is submerged, the waterline changes drastically and stability is negatively inlfuenced.

The operator was clever by getting out of his cabin in time and saved himself from going under.

Video: Excavator goes under

Video: Excavator goes under

Here it goes wrong

Video: Excavator goes under

Video: Excavator goes under

Watch the video below:

Melenağzı mevkisinde Akçakoca Belediyesi tarafından hazırlanan, "Melen Çayı'nın Turizme Kazandırılması" projesi kapsamında nehir içerisinde temizlik yapacak iş makinesi suya indirildi.

Nehre giren iş makinesi bir süre sonra dengesini kaybederek devrildi. Kendi imkanlarıyla iş makinesinin üzerine çıkan operatörü Yılmaz Arıcan, halat yardımıyla kıyıya çekildi. Devrilme anı programı takip eden basın mensuplarınca görüntülendi.

Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, gazetecilere yaptığı açıklamada, projenin başladığı sırada istenmeyen bir kazanın meydana geldiğini söyledi. Operatörün kazada yaralanmadığını belirten Yemenici, "Üzücü bir olay yaşadık, ama önemli bir şey yok.

Arkadaşlarımız vinç yardımı ile ekskavatörü karaya çekecek. Teknik arızalar giderildikten sonra çalışmalarımız devam edecek." diye konuştu. Devrilen iş makinesi, vinç yardımı ile karaya çekildi.


Liked this post?

Please, give the poster some credit for his/her efforts.

Comments

No comments, yet

{{item.nick}}{{item.tstamp|unixtime}}{{item.credit}}

{{item.content}}

Login

Add Comment